Home
Home
Hudební
vydavatelství
hudba pro děti, tvůrčí vydavatelská činnost
E-shop hudební CD, DVD, noty
Výchovné
koncerty
pro žáky I. a II. stupně ZŠ

Příběh vody a ohně

Příběh vody a ohně

Vlak stojí, cestující vystoupí a octne se v širokém a půvabném údolí, kterým se nyní vlak žene dál. Zavedeme jej na sousední výšinu a ukážeme mu krásnou část moravské země. S nadšením bude shlížet dolů na bohaté a nádherné pláně, zlatavá pole, svěží a bujné lučiny, protkané stříbrolesklou říčkou, na tmavé lesy i hory, na malebné zámky a na rozpadlé hrady prastarých šlechtických rodů. – Vše se spojuje v překrásné panoráma, jež oblažuje oko pestrou nádherou barev a střídáním scenérie.

 

Pohlédni cizinče! – tam, kde nyní vesele buší hamry a údolími lemovanými lesem sviští hvizd lokomotivy, jenž se tříští o vyčnívající skály a v pochmurných lesích v mnohonásobnou ozvěnu, kde se mísí úpějící sten měchů vysokých pecí s monotónním šuměním potoka – tam kdysi panoval před mnoha a mnoha tisíci roky hluboký klid a lesní samota…

 

Původní malá osada vzrostla vlivem své polohy, řeky Svitavy, pozdější dráhy a hlavně čilého průmyslu roku 1905 na město lákající zájemníky z blízkého okolí i dalekých krajin. Město Blansko tvoříc takřka bránu do divů přírodních Moravského krasu vítá ročně tisíce návštěvníků drobotinou školní počínajících a vážnými učenci končících.


1. díl 43 minut
2. díl 25 minut

vyrobil: © JAN POPELKA 2005
vydalo: Město Blansko
supervize: Jiří Kubík
hudba: Zbyněk Petržela
kamera, produkce: Jan Popelka
scénář, kamera, střih, režie: Radek Popelka


formát: DVD
cena: 150,- Kčks
Zboží zasíláme na dobírku, proto k ceně zboží bude připočtena cena poštovného a dobírkovného dle sazebníku České pošty.
Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.